Ratunek przed upadłością firmy – działania

Na rynku istnieje ogromna ilość firm, które świadczą usługi w rożnych branżach. Są firmy, które sprzedają takie same produkty lub świadczą podobne usługi. Muszą one ze sobą konkurować. Niestety najsłabsze ogniwa odpadają i firmy muszą się zamykać. Jeśli firma boryka się z problemami finansowymi to są działania, które umożliwiają jej zdobycie płynności finansowej. Taka operacja nazywana jest restrukturyzacją przedsiębiorstw. Dowiedz się na czym polega, do kogo jest skierowana oraz jaki jest przebieg procesu.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – na czym polega?

Wiele firm, które zmagają się z kryzysem w swojej firmie korzystają z usług restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Są to działania, które mają na celu ustabilizować finanse firmy. Do głównych celów restrukturyzacji zaliczyć można również: zwiększenie konkurencyjności, wypracowanie zysków oraz ograniczenie kosztów produkcji czy tez poszerzenie grona inwestorów. Z usług tych korzystają również firmy, które w szybki sposób zamierzają skutecznie rozwinąć się.

pracownicy opracowujący plany biznesowe w biurze

Do kogo skierowane są działania restrukturyzacyjne?

Firmy, które prowadzą działalność restrukturyzacyjną zajmują się wieloma sprawami, które dotyczą wierzytelność, rozwoju firm i innych procesów. Działania kierowane są przez wszystkim do przedsiębiorców, którzy zamierzają otworzyć postępowanie restrukturyzacyjne. Ale nie tylko. Z usług firm, które zajmują się sanacją firm mogą również skorzystać wierzyciele oraz wydziały sądów do spraw restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Firmy takie pracują podług określonego planu. Działania powinny być przede wszystkim skuteczne.

Przebieg procesu – ile trwa?

Postępowanie restrukturyzacyjne to dość długi proces, który trwać może nawet około 250 dni. Przyspieszone postępowanie restrukturyzacyjne trwa do około 110 dni. Długość każdego postępowania może różnić się. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania sprawy czy też ilości prowadzenia innych postępowań restrukturyzacyjnych.

grupa pracowników pracująca razem w biurze przy projekcie

Kiedy postępowanie można uznać za zakończone?

Postępowanie można uznać za zakończone wtedy, kiedy sąd wydaje postanowienie. Może być to postanowienie o umorzenie postępowania, odrzucenie wniosku o zatwierdzenie układu, odmowa zatwierdzenia układu czy też uprawomocnienie się postanowienia o zatwierdzenie układu.

Komentarze są wyłączone.