Jakie są sposoby malowania paznokci? Poznaj kilka z nich!

Sposobów wykonywania manicure jest bardzo dużo. Obecnie najpopularniejsze jest wykonywanie manicure hybrydowego. Polega to na utwardzaniu lakierów w lampie UV. Ta metoda ma wiele zalet, bo dobrze wykonane paznokcie trzymają się nawet dwa tygodnie. Dziś przybliżę kilka sposobów malowania paznokci, jak się nazywają i czym się charakteryzują oraz zrobię listę przyborów do robienia paznokci, których nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce! Zapraszam do zapoznania się z artykułem!

Lampa UV, lakiery hybrydowe, pilniki do paznokci, pędzelki, ozdoby i wiele innych rzeczy potrzebnych jest, aby wykonać manicure. Aby paznokcie były zrobione dobrze i estetycznie należy poświęcić na to odpowiednio dużo czasu. Dobrze zrobione paznokcie trzymają się długo.

Oto kilka technik malowania paznokci:

  1. Manicure ombre – ombre ostatnimi czasy stało się bardzo modne. Jest to stopniowe przejście kolorów od najjaśniejszego do najciemniejszego. Do wykonania tej techniki niezbędne jest wykorzystanie gąbki kosmetycznej lub kuchennej. Polega na namalowaniu na gąbce lakierem dowolnej liczby pasm i odbijaniu ich na paznokciu. Aby efekt był większy taką czynność powtarzamy 3-4 razy.piekny francuski manicure na paznkociach
  1. Manicure gazetowy – wzorem na paznokciu jest odbity druk z gazet. Do wykonania potrzebna jest gazeta, najlepiej czarno – biała oraz alkohol. Paznokcie malujemy na jeden kolor, a w kieliszku ze spirytusem zanurzamy kawałek gazety i przykładamy do paznokcia. Za pomocą wacika dociskamy gazetę do paznokcia, a po paru sekundach odrywamy papierek palcami. Aby utrwalić druk niezbędne jest pomalowanie nawierzchni paznokcia topem.
  1. Manicure magnetyczny – do wykonania potrzebny będzie specjalny lakier, który zawiera drobinki metalu. Aplikacja lakieru polega na tym samym, co zwykły lakier hybrydowy. Jednak po nałożeniu lakieru hybrydowego do płytki paznokcia zbliżamy magnes dołączony do kosmetyku. Po odsunięciu magnesu na paznokciu pojawia się wzór.

kobiecy manicure ze wzorami na paznokciach

 

Obowiązkowe przyrządy do zdobienia paznokci!

przyrzady do ronienia manicure

Aby manicure był dobrze wykonany i był trwały warto zaopatrzyć się w materiały najlepszej jakości. Szeroki wybór ofert takich produktów pozwala nam na wybranie tych najlepszych. Warto zaopatrzyć się w: jednorazowe pilniki do paznokci, lakiery hybrydowe (baza, kolor, top), primer (powoduje lepszą przyczepność lakieru), waciki bezpyłowe, pędzelki do zdobień, aceton, odtłuszczać, lampa UV, blok polerski. Wszystkie te materiały są niezbędne do wykonania paznokci hybrydowych.

Komentarze są wyłączone.