Formy szkolenia BHP

Szkolenia BHP są niezbędne każdemu pracownika. Na szkoleniach bezpieczeństwa i higieny pracy pracownik uzyskuje informacje jak zachować się podczas wykonywania prac, aby była ona bezpieczna. Szkolenia BHP odbywają się również okresowo, dla pracowników, którzy już pracują w danej firmie przez pewien czas. Form szkoleń BHP są dwie. Jakie? Poznaj je i dowiedz się czym się różnią.

Szkolenia BHP są obowiązkowe dla każdego pracownika. Na takich szkoleniach pracownik dowiaduje się, jak poruszać się po zakładzie pracy i jak wykonywać prace, aby była ona bezpieczna. Na szkoleniach przekazywana jest również wiedza z zakresu pierwszej pomocy. To właśnie tam spotykamy się z takimi zagadnieniami jak: reanimacja, resuscytacja, krwotoki, złamania i wiele innych. Warto wiedzieć, jak zachować się podczas wypadku podczas pracy. Form szkoleń BHP są dwie. Każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Poznaj je!

kobieta używająca laptopa na łóżku

Szkolenia BHP przez Internet – coraz bardziej popularna forma szkoleń

Szkolenia BHP przez Internet staja się coraz bardziej popularne. Korzysta z nich coraz więcej pracodawców. Mają one wiele zalet, dlatego są coraz bardziej pożądane. Dlaczego warto skorzystać ze szkoleń BHP online?

  • Oszczędność czasu – wykonując szkolenia BHP przez Internet przede wszystkim oszczędzamy dużo czasu, który stracilibyśmy na dojazd do miejsca szkolenia. Na takiej platformie przekazywane są informacje związane tylko z danym zawodem, dlatego pracownik nie musi tracić czasu na inne, zbędne zagadnienia,
  • dostęp do platformy – każdy uczestnik takiego kursu ma dostęp do platformy przez 24 godziny na dobę,7 dni w tygodniu. Oznacza to, ze szkolenia mogą odbywać się w dowolnym czasie i dowolnym miejscu,
  • certyfikat – każdy uczestnik kursu online uzyskuje taki sam certyfikat, co w przypadku szkoleń, które odbywają się stacjonarnie,
  • zagadnienia szkoleń – podczas kursu BHP przez Internet pracownik skupia się jedynie na zagadnieniach, które dotyczą jego stanowiska,. W każdym momencie może również powrócić do danego zagadnienia, dzięki czemu zapamiętuje lepiej zagadnienia.

szkolenia w sali konferencyjnej

Tradycyjne szkolenia BHP – nie wychodzą z mody!

Choć na rynku pojawiły się szkolenia BHP online, to jednak szkolenia tradycyjne nadal się odbywają. Szczególnie dzieje się to w dużych zakładach pracy. Na szkoleniach takich wiedza przekazywana jest bezpośrednio do słuchaczy. Każdy z pracowników może uczestniczyć w otwartej dyskusji.

Komentarze są wyłączone.