Leczenie urazów i rozwój medycyny

Nadeszła wiosna, wraz z nią coraz więcej osób uprawia sport. Aby zacząć intensywne treningi ważne jest porządne przygotowanie się. Niezbędny jest odpowiedni strój sportowy, ale również i odpowiednia rozgrzewka. Rozgrzewka pomaga nam uniknąć lub ograniczyć skutki kontuzji. Warto dowiedzieć się, co zrobić w przypadku kontuzji oraz  do jakiego specjalisty się udać. Medycyna coraz bardziej się rozwija, w naszym artykule dowiesz się o nowoczesnych sposobach leczenia kontuzji. Czy możliwy jest powrót do pełnej sprawności po kontuzji? Sprawdź!

Co zrobić w przypadku kontuzji?

Doznałeś kontuzji, ale nie jesteś w stanie bliżej określić czy jest to złamanie, zwichnięcie czy może tylko zbicie? Warto udać się do lekarza, który oceni, czy nasza kontuzja wymaga specjalistycznego leczenia. Lekkie zbicia można okładać zimnymi okładami i smarować maściami przeciw obrzękom. Takie działania w zupełności wystarczą do tego, aby objawy zbicia ustąpiły w ciągu kilku dni. Jeśli nasze urazy są poważniejsze to dostaniemy skierowanie do specjalisty, który zajmie się naszymi dolegliwościami. Takim specjalistom najczęściej jest ortopeda Poznań, który zajmuje się leczeniem urazów stawów w obrębie kończyn dolnych i górnych.

 

stopa kobiety która jest zabadnażowana

Czy możliwy jest powrót do pełnej sprawności po poważnym urazie?

Obecnie medycyna rozwija się cały czas. Stosowane są nowoczesne metody leczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Również i poważne urazy obecnie można wyleczyć. Powrót do pełnej sprawności fizycznej jest możliwy, wymaga on jedynie odpowiedniej ilości czasu.

lekarz omawiający zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa z pacjentem

Jakie nowoczesne metody leczenia urazów obecnie stosuje się w medycynie?

Urazy to częste dolegliwości sportowców. Ale nie tylko. Nawet źle postawiona stopa może doprowadzić do urazu. Ostatnio sportowcy i nie tylko oni najczęściej zmagają się z urazem kolana. Na szczęście urazy te można leczyć za pomocą komórek macierzystych. Leczenie komórkami macierzystymi pozwala na 100% powrót do sprawności fizycznej. Potrzeba jednak okołu roku, aby móc powrócić do sportu. Po zabiegu komórkami macierzystymi należy rozpocząć rehabilitacje, która umożliwi powrót do pełnej sprawności. Leczenie komórkami macierzystymi to ostatnio najczęściej wykorzystywana metoda leczenia urazów kolana. Spowodowana jest tym, że jest ona bardzo skuteczna i mało inwazyjna.

Komentarze są wyłączone.