Najnowsze

Zabezpieczenie ruchu - element bezpieczeństwa na drodze.

Zabezpieczenie ruchu – jak dbać o bezpieczeństwo na drodze?

Lato w pełni – wybieramy się z rodziną na wakacje, odwiedzamy przyjaciół. Wyruszamy często w naprawdę dalekie trasy. Wszystko to sprawia, że czujemy się naprawdę szczęśliwi – w ferworze walki możemy stracić niezbędną czujność na drodze. Zasada jest prosta – bez względu na to czy jedziemy na urlop czy do pracy musimy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich współpasażerów oraz innych osób na drodze. To jest tak naprawdę podstawa. Jak zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa? O czym należy pamiętać?

Dobrze przygotuj się do podróży – sprawdź auto

Wyruszasz w dalszą trasę? Koniecznie musisz sprawdzić auto. Nie tylko upewnisz się, że wszystko jest ok, ale przede wszystkim będziesz spokojniejszy o życie swoje i swoich bliskich. To tak naprawdę nie trwa długo, zrób dokładny przegląd auta, podjedź do znajomego mechanika. Porozmawiaj z nim. Zapakuj do bagażnika wszystkie niezbędne akcesoria, które mogą się przydać w podróży w przypadku jakichkolwiek problemów. Jeśli na co dzień nie jeździsz dużo i korzystasz z komunikacji miejskiej przed wyjazdem rozgrzej trochę auto – sprawdź czy czujesz się w nim naprawdę komfortowo – to priorytet.

Ruszaj w podróż w godzinach mniejszego ruchu

To porada szczególnie dla tych osób, które zwyczajnie boją się większych tras i ich unikają. Wiadomo, trudno uniknąć korków i ruchu jeśli jedziemy w naprawdę wielogodzinną trasę. Zawsze wtedy istnieje takie ryzyko, że gdzieś natrafimy na korek lub coś się wydarzy. Jeśli jednak mamy taką możliwość warto jechać w godzinach spokojniejszych na drogach – zazwyczaj są to godziny poranne. Wtedy ruch jeszcze nie jest spory i można swobodnie się przemieszczać.

Zwracaj uwagę na znaki z zestawu zabezpieczenie ruchu

Zabezpieczenie ruchu - element bezpieczeństwa na drodze.

Jesteś w trasie? Nie szarżuj – przestrzegaj przepisów. Lepiej dojechać 5, 10, a nawet 30 minut później niż nie dojechać wcale. Zwracaj uwagę na znaki zabezpieczenia ruchu. Na szczęście branża związana z bezpieczeństwem ruchu wychodzi coraz bardziej naprzeciw potrzebom kierowców. Drogi w naszym kraju są coraz lepiej oznakowane – producenci barier ochronnych stawiają znaki, które ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem: skarpą, budową, niebezpieczną sytuacją. Bariery ochronne chronią też przed nagłym zjazdem na pobocze czy zmianą kierunku jazdy.